Motorhead

موتورهد

 

موتورهد موتورهد در اجرای زنده ادمونتن ۲۰۰۵ از چپ به راست : فیل کمپل، مایکی دی، لمی

موتورهد در اجرای زنده ادمونتن ۲۰۰۵
از چپ به راست : فیل کمپل، مایکی دی، لمی

اطلاعات هنرمند اصل/ملیت انگلستان سبک‌ها

هوی متال

موج نو هوی متال انگلیسی
اسپید متال
راک اند رول

مدت فعالیت ۱۹۷۵ تاکنون ناشر(ها) Sanctuary, SPV, Epic, GWR, Bronze وب‌گاه وب گاه اصلی گروه اعضا لمی
فیل کمپل
مایکی دی

موتورهد نام یک گروه راک و هوی متال انگلیسی است که در ۱۹۷۵ بوسیله نوازنده گیتار باس، خواننده و آهنگساز ، یان لمی کیلمیستر ، تشکیل شد. این گروه یکی از گروه های مشهور و تشکیل دهنده جنبش موسوم به موج نو هوی متال انگلیسی است. گروه سه نفره، پاور تریو، موتورهد یکی از موفقترین گروه‌های این جنبش است که برنده جوایز مختلفی بخاطر آثار موسیقی اش شده است.

اگرچه موتورهد بعنوان یک گروه ترش متال و اسپید متال شناخته شده است ولی لمی خواننده اصلی گروه هیچ گاه این عنوان را دوست نداشته و همیشه از موتورهد بعنوان یک گروه راک اند رول یاد می کند. اگرچه که موتورهد اولین گروه متالی است که در آثار خود انرژی و سرعت بیشتری را بکار گرفته و به نوعی می توان گفت آنها اولین گروه ترش/اسپید متال هستند.

در رتبه بندی ۱۰۰ گروه برتر راک در تلویزیون Vh۱ موتورهد مقام ۲۶ را دارد.

پیشینه

لمی در می ۱۹۷۵ از گروه هاوک وایند اخراج می شود، دلیل آن به گفته خود لمی استفاده از مواد مخدر بوده است. لمی در کانادا بخاطر استفاده از کوکائین بازداشت شد و ۵ روز را در زندان به سر برد و از این رو گروه اجرای زنده خود را از دست داد. پس از اخراج، لمی تصمیم گرفت تا گروه جدیدی را شکل دهد، اسم اولیه گروه بسترد به معنای حرامزاده بود اما به توصیه دیگران لمی تصمیم به تغییر نام گروه به موتورهد کرد و نام گروه از آن پس موتورهد بود. این نام الهام گرفته از آخرین آهنگی بود که لمی برای هاوک وایند ساخته بود.

در ۱۹۷۵ گروه با ترکیب اعضای این چنین یعنی لمی نوازنده گیتار باس و خواننده ، پینک فریس و لری والیس نوازنده گیتار و لوکاس فاکس نوازنده درامز با عقد قردادی با شرکت United Artists شروع به اجرای آثار خود نمودند. در همین سال آنها در استودیویی در لندن اولین آلبوم خود را ضبط کردند، آلبومی که در ابتدا شرکت ناشر از قبول پخش آن سرباز زد (اگرچه این آلبوم با نام On Parole در ۱۹۸۰ منتشر شد).

ترکیب موتورهد تا به امروز تغیرات بسیاری را به خود دیده است اما ترکیب گروه سه نفره شامل لمی، کلارک، تیلور معروفترین و مشهورترین ترکیب گروه است.

 

آلبوم‌ها سال انتشار نام آلبوم ۱۹۷۵ On Parole ۱۹۷۷ Motörhead ۱۹۷۹ Overkill ۱۹۷۹ Bomber ۱۹۸۰ Ace of Spades ۱۹۸۲ Iron Fist ۱۹۸۳ Another Perfect Day ۱۹۸۶ Orgasmatron ۱۹۸۷ Rock 'n' Roll ۱۹۹۱ ۱۹۱۶ ۱۹۹۲ March ör Die ۱۹۹۳ Bastards ۱۹۹۵ Sacrifice ۱۹۹۶ Overnight Sensation ۱۹۹۸ Snake Bite Love ۲۰۰۰ We Are Motörhead ۲۰۰۲ Hammered ۲۰۰۴ Inferno ۲۰۰۶ Kiss of Death ۲۰۰۸ Motörize

/ 0 نظر / 55 بازدید